Cloud Bayi Hosting(RESELLER) Siparişi Nasıl yapılır?RESİMLİ ANLATIM

Bayi (Reseller) hosting nedir? Nasıl çalışır?

Reseller (bayi) hosting ile kiralamış olduğunuz web alanını başka sitelerin de kullanımına açabilir veya yeni hostingler satabilmenizi sağlayan bir hosting türüdür. Tüm linux serverlar bayi hosting için kullanıma uygundur.

Reseller web hosting kimler satın alır?

Bayi hostingi herkes satın alabilir.

Reseller hosting paketlerini çekici kıllan özellikler:

Birçok küçük ölçekli web hosting şirketi başlangıç olarak reseller (bayi) hosting hizmetinden yararlanabilir. Satın aldığınız reseller (bayi) hosting ile kendi hosting paketlerinizi oluşturarak hosting satışı yapabilir ve bu sayede kazanç elde edebilirsiniz. Eğer çok sayıda web siteniz varsa reseller hosting satın alarak web barındırma maliyetlerini azaltmış olacaksınız. Bazı web site tasarımcıları da müşterilerine web sitesinin yanında hosting hizmeti de sağlayarak kazancına yeni gelirler ekleyebilir. 
Kod, komut dosyaları ve web sitelerini geliştirme işlemi yapan yazılımcılar uygulama esnasında dosyalarını saklamak, barındırmak, Ayrıca geliştirdiği uygulamaları veya web tabanlı yazılımlarla birlikte, uygulama için gerekli alanı da satması mümkün olacaktır. 

Reseller web hosting nasıl çalışır?

Reseller web hosting satın almadan önce, alan adına (domaine) sahip olmanız gerekmektedir. Bu etki alanı adını sitemizden kayıt edebilirsiniz. Bir reseller web hosting aldığınızda sizin kullanımınız için kontrol paneliniz olacaktır. Bu kontrol paneli sayesinde alan, bant genişliği, müşteri alan adlarını tanımlama, yetkilendirme işlemlerini ve erişim izinleri gibi bütün işlemlerinizi kontrol paneli sayesinde kolaylıkla yapabilirsiniz.

Web hosting alan satma için kendi belirlediğini boyut, özellik ve fiyatı belirleyebilirsiniz. Web hosting alanını kendiniz kullanmayı planlıyorsanız, her bir hesabınızın alanı ve bant genişliği gibi özelliklerini belirlemeniz mümkündür.

Reseller (Bayi) web hosting kullanmanın avantajları ve faydaları şunlardır:

Uygun fiyat: Reseller hosting hesapları, büyük web hosting hesaplarının fiyatlarıyla genellikle aynıdır. Reseller web hosting, birden çok web sitesi olan yöneticilerin, alan ihtiyaçlarını karşılaması için mükemmel bir çözüm sunar.

Kolay yönetim: Reseller hosting hesapları, kolayca kontrol paneli içinden yönetilebilir.

Basit yükseltme veya azaltma: Bayi hosting ile barındırılan alanın boyutunu artırmak veya azaltmak çok kolaydır. Firmanın büyüme planına ayak uydurabilir.

İyi bir iş deneyimi sunar: Kendi web hosting şirketine sahip olmak isteyen kişilerin, biraz teknik bilgi ve yatırımla kendi web hosting şirketine sahip olmasına imkân tanır. Web hosting firmanızda sadece kendinizin yönettiği, kendi müşterilerinizden sorumlu olacağınızı web hosting sunucusuna sahip olacaksınız.

Bir reseller hosting, sadece kendi web hosting şirketine sahip olmak isteyenler için iyi bir tercih değil, aynı zamanda yazılımcılar ve tasarımcılar için çok iyi bir tercih olacaktır.

Nasıl Reseller Hosting Satın Alabilirim:

1- Öncelikle Clod Hosting kategorisinden Cloud Bayi Hosting linkine tıklıyoruz.2- Açılacak sayfada Cloud Bayi Hosting paketlerimizi, özelliklerini ve fiyatlarını göreceksiniz. Paketlerimizden ihtiyacınızı karşılayacak paketi seçtikten sonra hemen satın al butonuna basarak işleme devam ediyorsunuz.3- Paketinizi seçtikten sonra açılacak sayfada alan adı belirlemeniz gerekiyor. Alan adınızın kayıt edilebilirliğini kontrol ettikten sonra devam etmek için tıklayınız butonuna basarak işleme devam ediyorsunuz. (Alan adı kullanılmıyor durumda olması gerekir!)4- Sipariş ayarlarını yapıp devam et kısmına geçin
5- Kredi kartı veya banka havalesi ile yapılacak ödeme kısmını göreceksiniz, bu kısımda kredi kartı bilgileriniz kesinlikle tarafımızca kayıt edilmemektedir !!

8- 
İşleminiz sonucunda sanal faturanızıda indirerek saklayabilirsiniz. Siparişiniz onaylandıktan sonra tarafımızdan bilgilendirme yapılacaktır herhangi bir sorunda 7/24 destek ekibimizle irtibata geçebilirsinz.
CloudBunny

Bu cevap yeterince yardımcı oldu mu?

 Bu dökümanı yazdır