Cloud Sunucu Kontrol Paneli Nasıl Kullanılır? RESİMLİ ANLATIM


CloudBunny Cloud Server Panel


CloudBunny zengin özelliklere sahip kontrol paneli ile hiçbir panele ihtiyaç duymadan Kapat, Aç, Yeniden Başlat, Yeniden Kur gibi işlemleri tek tıkla yapabileceğiniz üst düzeyde gelişmiş kontrol paneli işlemlerinizi daha kolay ve hızlı yapmanıza olanak sağlamaktadır. Bu bağlamda sunucunuzu sitemiz üzerinden kontrol panelimiz yardımıyla kolayca kontrol edebileceksiniz. Sunucunuzun optimizasyonu ve yaşayacağınız herhangi bir sorunda sunucunuzu yeniden başlatabilir, projeniz gereği sunucunuzu sıfırlayarak işletim sisteminizi tekrar kurabilirsiniz. Sunucu kontrolü için aşağıdaki adımları izlemeniz yeterli olacaktır,

1- Öncelikle kullanıcı girişinizi tamamladıktan sonra açılan menülerden hizmetlerim bölümüne tıklıyorsunuz.

 

2- Açılan sayfada ürün hizmet bölümündeki detayları görüntüle butonuna tıklıyoruz.3- Açılacak bölümde sunucu bilgileriniz ve sunucu kontrolü bölümlerini görüntüleyeceksiniz. Bu bölümden tüm sunucu kontrolünüzü (Kapat, Aç, Yeniden Başlat, Yeniden Kur) kolayca gerçekleştirebilirsiniz. SUNUCU KONTROLÜ:

Yeniden Başlat: Sunucunuzun yeniden başlatılmasını sağlar.

Sunucuyu Başlat: Sunucunuz kapalıysa tekrar açmanızı sağlar.

Sunucuyu Kapat: Sunucunuzun kapatılmasını sağlar.

Yeniden Kur (Dikkat!): Sunucunuzun sıfırlanmasını ve yeniden işletim sisteminiz ile birlikte kurulmasını sağlar. Bu tuşa basmadan önce yedeklerinizi almanız tavsiye edilir. Aksi taktirde tüm verilerinizi kaybedebilirsiniz.

SUNUCU BİLGİLERİ:

IPv4: Sunucunuzun IP adresini gösterir

Varsayılan Şifre: Sunucunuzun Root şifresidir

Trafik Kullanımı: Sunucunuzun trafik limiti ile birlikte kullandığınız trafiği göstermektedir. (Aylık olarak görüntülenir.)

Sunucu Durumu: Sunucunuzun durumunu aktif veya pasif olduğunu gösterir.

Güç Durumu: Sunucunun açık/kapalı olduğunu gösterir

rDNS: (Reverse Domain Name System) Ters isim kaydı demektir. Hostname ile aynı olması tavsiye edilir. Önder TOMAR
CloudBunny.net
 

Bu cevap yeterince yardımcı oldu mu?

 Bu dökümanı yazdır