cPanel ile FTP Hesabı Nasıl Eklenir? RESİMLİ ANLATIM


FTP nedir? ne işe yarar?


FTP (File Transfer Protocol) Sunucu ile bilgisayarınız arasında (her iki yönde de) dosya aktarımı yapmak için geliştirilen bir internet protokolüdür. FTP protokolü ile sunucudan bilgisayarınıza dosya aktarımı yapılırken, o bilgisayar ile etkileşimli-aynı anda (on-line) bağlantı kurulur ve protokol ile sağlanan bir dizi komutlar yardımıyla sunucu ile bilgisayar arasında dosya alma/gönderme işlemleri yapılır.

Bu ekran ile website dosyalarınıza erişim izni vermek için FTP Kullanıcıları oluşturabilir, var olan kullanıcıyı düzenleyebilir veya FTP Kullanıcısını silebilirsiniz.

Not: FTP bağlantısı kurabilmeniz için üçüncü parti bir yazılıma ihtiyacınız vardır. (Örn: Filezilla) 

Hesabınızı oluşturmak için aşşağıdaki adimları izleyebilirsiniz:

1- Öncelikle kullanıcı adı ve şifremiz ile CloudBunny kontrol paneline giriş yapıyoruz ve menülerimiz içerisinden Hizmelerim bölümüne giriş yapıyorsunuz.


2-
 Ardından kullanmakta olduğunuz hizmetler arasından domain eklemek istediğiniz hesabın hemen karşısındaki Detayları Görüntüle butonuna tıklıyoruz.

3- 
Sonrasında Hesap Yönetimi bölümü karşımıza gelecek. Burada bulunan kontrol seçenekleri içerisinden cPanel Kontrol Paneli adlı seçeneğe tıklayarak cPanele giriş sağlıyoruz.4- 
Giriş bölümüne ftp hesabınıza giriş yapacağınız kullanıcı adını, şifre bölümüne kullanacağınız şifreyi, dizin bölümünede hesabınızın bağlanacağı dizini belirttikten sonra FTP Hesabını Oluştur butonuna basarak hesabınızı oluşturabilirsiniz.


5- 
Hesabınız oluşturulduktan sonra hemen alt tarafta yeşil kutuda hesap oluşturuldu yazıyorsa hesabınız oluşturulmuştur hesabınıza bağlanıp gerekli işlemleri yapabilirsiniz. Ayrıca oluşturduğunuz FTP hesabını Aktif FTP Hesapları bölümünde görüntüleyebilir, şife, kota, hesap kaldırma gibi işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.Önder Tomar
CloudBunny.Net
 

Bu cevap yeterince yardımcı oldu mu?

 Bu dökümanı yazdır