FTP Klasör ve Dosyalarını Windows Üzerinden Yönetme. RESİMLİ ANLATIM


FTP hesabınıza devamlı program kullanarak erişmek istemiyor bilgisayarınız üzerinden dosya alışverişinde bulunmak istiyorsanız bu işlemi kolayca ağ konumu ekleyerek kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Bu uygulama web sitenizin dosyalarını sanki kişisel bilgisayarınızdaki dosyalarmış gibi yönetmenize, yüklemenize ve indirmenize izin verir.

Not: Uygulamanın çalışması amacıyla, aşağıdaki portlara izin vermek için bilgisayarınızın güvenlik duvarını yapılandırmanız gerekebilir:

- Port 2078 (SSL)

- Port 2077 (Net Metin(Şifrelenmemiş))

Aşağıdaki resimli adımları takip ederek web sitenizin dosyalarını sanki kişisel bilgisayarınızdaki dosyalarmış gibi kontrol edebilirsiniz.


1- Masaüstünden Başlat ve ardından Bilgisayar’a tıklayın. Ardından Ağ Konumu Ekle’ye tıklayın.
2- Bu ekrandan Belgelerinizi ve resimlerinizi depolamak için kullanabileceğiniz bir Web sitesine bağlanın’a ve ardından İleri’ye tıklayın. 

3- Ağ Bağlantısı Ekleme Sihirbazına Hoş Geldiniz
 iletişiminde İleri’ye tıklayın. 

4- Özel Bir Ağ Konumu Seç’e ve ardından da İleri’ye tıklayın.

5- İnternet veya Ağ Adresi Alanı metin kutusuna bu bilgileri girin: https://siteadınız:2077 veya ftp://ftp.siteadınız.com6- Sistem tarafından istendiğinde Web Disk kullanıcı adınızı ve şifrenizi girin. Bu ağ konumu için bir ad girin alanında, hatırlayacağınız bir ad girin. İleri’ye tıklayın.
4- Ftp kullanıcı adı ve şifrenizi girdikten sonra Oturum Aç bağlantısına tıklayın.5- Tüm işlemler sonunda resimde gördüğünüz gibi ftp hesabınız masaüstünde kişisel bilgisayarınızdaki dosyalarmış gibi açılacaktır. Buradan dizinler arasında geçiş sağlayabilir dosya alışverişinde bulunabilir ve FTP hesabınızı yönetebilirsiniz.
Oturumunuz “Windows® Explorer”’daki “Ağ Bağlantılarım”dan yeniden açılabilir.


Önder TOMAR
CloudBunny.net

Bu cevap yeterince yardımcı oldu mu?

 Bu dökümanı yazdır