Filezilla Klasör Listesi Alınamadı Hatası ve Çözümü - RESİMLİ ANLATIM


Firmamızdan satın aldığınız hosting veya reseller ürünü için FTP bağlantısında klasör listesi alınamadı sorunu ile karşılaşıyorsanız büyük ihtimal ile filezilla programının ocak ayı güncellemesinden dolayıdır. Filezilla güncelleme sonrası bazı yenilikler getirerek farklı sunucular üzerinde bağlantı sorunları yaşatmaya neden oldu. Sorunu aşağıdaki adımları uygulayarak kolayca çözebilirsiniz.

1- Filezilla programınızı başlattıktan sonra sol üst köşede bulunan
Site Yöneticisini Açın isimli butona tıklıyorsunuz.
2- Ardından açılacak bölümde bağlantı yapacağınız site kayıtlı değilse Site Ekleyin bölümüne tıklıyorsunuz ve ayarlar değiştirilebilir hale geliyor. Resimde de görüldüğü gibi Sunucu bölümüne IP adresiniz veya ftp.xxxx.com olarak site isminizi belirtiyorsunuz. Burada önemli olan nokta Şifreleme bölümündeki "Yalnız düz FTP kullanılsın(düşük güvenlik)" seçeneğini seçmektir. Böylece son yapılan güvenlik ayarlarını basite indirgeyerek sorunsuz bağlantı sağlayacaksınız. Ardından kullanıcı adı ve şifrenizi belirterek Bağlanın butonuna tıklayarak sorunsuz bağlantı gerçekleştirebiliyorsunuz. Eğer yinede sorun yaşıyorum bağlantı kuramıyorum diyorsanız Filezilla Client -> Düzenleyin -> Ayarlar -> Bağlantı -> Ftp içindeyken Aktarım Kipi‘ni aktif yaparak deneyin.

Alternatif olarak farklı bir FTP programı kullanmak istiyorsanız FlashFXP programını öneriyoruz. FlashFXP programını BURADAN indirebilirsiniz.


Önder TOMAR
CloudBunny.net

Bu cevap yeterince yardımcı oldu mu?

 Bu dökümanı yazdır