Opencart Modül Yükleme Nasıl Yapılır? RESİMLİ ANLATIM


Öncelikle opencart içerik yönetim sisteminize yükleyecek olduğunuz modülün kullandığınız opencart sürümüne uyumlu olup olmadığınızı kontrol etmeniz gerekiyor. 
Mesela 1.4.8 ile 1.4.9 modülleri birbirleri arasında uyumludur. Ancak 1.4.8 modülünü 1.4.9 kurmak istediğinizde sisteminizdeki dosya üzerine yazılmak istenildiğinde sisteminizdeki dosyanın daha yeni olması nedeniyle bazı değişiklikler yapılmış olabilir ve siz bu dosyayı kurduğunuz 1.4.8 modülü ile gelen dosya ile değiştirdiğinizde hatalar alabilirsiniz.

Modül kurulumunu adım adım resimli anlatım ile göstereceğim, kurulum gayet basit ve anlaşılır şekilde:

1- Öncelikle kurmak istediğimiz modülün zip dosyasını indirdikten sonra klasörü görüntülemek ve içindeki dosyaları görebilmek için dosyaları çıkartıyoruz. 


2-
Dosyalarımızı çıkartıp klasörü açtığımızda içerisinde
admin ve catalog adlı iki tane klasör göreceksiniz. Opencart modülleri genellikle bu iki klasörü barındırır. Bu iki klasörü kopyalıyorsunuz. 


3- Filezilla yada başka bir program yardımı ile sitemizin dosyalarının bulunduğu ftp adresine bağlanıyoruz ve kopyaladığımız admin , catalog klasörlerini site dosyalarımızın bulunduğu public_html (ana dizin) içerisine sürükleyerek bırakıyoruz. 


4-
Ardından kullanıcı adı ve şifremiz ile admin panelimize bağlanıyoruz ve gerekli izinleri vermemiz gerekiyor. Bunun için resimde gördüğünüz gibi Kullanıcılar > Kullanıcı grupları bölümüne giriyoruz.


5- Açılan sayfada yönetici bölümlerini göreceksiniz. Bu bölümler içerisinden Üst yönetici olanı olanı düzenliyoruz.


6- Karşımıza çıkacak olan kutucuklarda onaylı olanlar izin verilmiş modüller anlamına geliyor. Burada yeni kurduğumuz modülün iznini vermemiz için tümünü seçiniz linkine tıklıyoruz ve sağ üst köşede bulunan
kaydet butonuna basarak değişiklikleri kaydediyoruz. 


7-
Ardından Admin panelimizde üst menülerden Eklentiler > Modüller bölümüne giriyoruz.


8- Karşımıza sistemimizde bulunan tüm modüller listeli bir şekilde çıkıyor. Kurduğumuz modülü buluyoruz ve karşısında bulunan Kur linkine tıklayarak modülümüzün kurulumunu tamamlamış oluyoruz. Ardından karşısında bulunan Düzenle linkine tıklayarak modülümüzün ayar kısmına giriyoruz.


9- Modülümüzün içerisinde gerekli ayarları yaptıktan sonra Kaydet butonuna basarak modülünüzü kullanmaya başlayabilirsiniz.Önder TOMAR
CloudBunny.Net


Bu cevap yeterince yardımcı oldu mu?

 Bu dökümanı yazdır