Sorunsuz DRUPAL Kurulumu Nasıl Yapılır? RESİMLİ ANLATIM


Drupal Nedir?

Drupal açık kaynak kodlu ücretsiz bir php içerik yönetim sistemidir. Drupal'ın en büyük artısı sade ve kolay kullanım olanağı sağlayan bir sistemi olmasıdır. 

Drupal, kullanıcı yönetiminden yayıncılık iş akışı yönetimine, haber sistemlerinden tartışma platformlarına, denetlenebilen sözlükler ve içerik paylaşımı için XML yayınlama gibi araçlar kullanabilen araveri işevsellikleri gibi geniş bir yelpazede tanımlanabilecek hizmet ve özellikleri bünyesinde barındıran dinamik web sitelerini yayına almak için geliştirilmiş bir İçerik Yönetim Sistemidir.

Özellikler;

- Güvenlik
- Eklentiler
- Temalar
- Kullanıcılar ve yetkilendirme
- İçerik yönetimi
- Gelişmiş URL kontrolü
- Önbellekleme
- Çoklu dil desteği

Drupal hakkında daha detaylı bilgi almak için BURAYA tıklayın

CloudBunny Uygulama Yükleyici

CloudBunny kontrol panelinize entegre durumda çalışan 'Uygulama Merkezi' adlı servisimiz sayesinde 5-10 saniye gibi bir sürede web sitenizi kurup yayına verebilirsiniz. Sistemimize entegre, kuruluma hazır 325 adet dünyaca ünlü script bulunmaktadır. Artık kurulum yaptırmak için ekstra ücretler ödemenize gerek yok. Bir tıklama ile kendi sitenizi hazırlayabilir ve anında yayınlayabilirsiniz. 

Ayrıca Android kullanıcısıysanız Türkiye'de ilk olan CloudBunny Android Hosting Kontrol Panel uygulamamızı indirerek tüm hosting kontrolünüzü cebinizden kontrol edebilirsiniz. Uygulama ile ilgili detaylara BURADAN ulaşabilirsiniz. CloudBunny Android Hosting Kontrol Panel İNDİR

DRUPAL uygulamanızı kontrol panelimiz yardımıyla aşağıdaki adımları takip ederek kuruluma başlayabilirsiniz,

1- Öncelikle kullanıcı girişinizi tamamladıktan sonra açılan menülerden hizmetlerim bölümüne tıklıyorsunuz.


 
2- Açılan sayfada ürün hizmet bölümündeki detayları görüntüle butonuna tıklıyoruz.3- Hesap yönetimi bölümündeki Uygulama yükleyici butonuna tıklıyoruz.4- Sonrasında açılan sayfada yeni uygulama ekle butonuna tıklıyorsunuz.5-
350'nin üzerinde
hazır kodlanmış ve ücretsiz olarak kullanabileceğiniz yeni uygulama ekle panelimizle hiçbir extra bilgiye ihtiyaç duymadan isteğinizi ve gereklerinizi karşılayacak uygulamayı 5 dk içinde sitemiz hizmetinde demosunu görüntüleyebilir ve kurabilirsiniz. Konumuz gereği DRUPAL kurulumu yapacağımız için Genel bakış veya CMS kategorileri içerisinden DRUPAL scriptini seçiyoruz ve Yükle! isimli butona tıklıyoruz.7-  Açılan bölümde DRUPAL kurulumu için temel bilgilerinizi belirttikten sonra uygulamayı yükle butonuna basarak DRUPAL kurulumunu sitemiz sayesinde 5-10 saniye gibi kısa bir süre içinde tamamlayabilirsiniz.8- İşleminiz gerçekleştikten sonra alt bölümde uygulamanız başarıyla kuruldu yazısı geliyorsa DRUPAL Scriptiniz başarıyla kurulmuş ve kullanıma hazır durumdadır.


 
Önder Tomar
CloudBunny.Net

Bu cevap yeterince yardımcı oldu mu?

 Bu dökümanı yazdır