Sorunsuz JOOMLA Kurulumu Nasıl Yapılır? RESİMLİ ANLATIM

Joomla Nedir?

Adını "cümle" kelimesinden alan Joomla bir CMS(Content Management System-İçerik Yönetim Sistemi)'dir. PHP ile yazılmıştır. Veritabanı olarak MySQL'i kullanır. Bu sistem sayesinde kodlama bilgisine hiç sahip olmadan, normal düzey bilgisayar kullanıcılarının, profesyonel görünümlü websiteleri oluşturmaları mümkündür.

Özellikler:

- Ücretsiz olması.
- Sürekli güncellenmesi.
- Büyük bir kitle tarafından tercih ediliyor olması.
- Geniş eklenti ve uygulama desteği.
- Kişiselleştirilebilir olması.
- Hazır tema seçeneklerinin fazla olması.
- Kurulumunun kolay olması.
- Kullanımının kolay olması.
- Açık kaynak kodlu olması.
- Türkçe dahil çoklu dil desteği olması.

Neler Yapılabilir?

- Şirket web siteleri ya da portalları
- Şirket iç ve dış ağları
- Çevrimiçi haber bültenleri, gazeteler ve yayınlar
- e-Ticaret ve çevrimiçi rezervasyonlar
- Hükümet uygulamaları
- Küçük iş yeri web siteleri
- Ticari amaç güdmeyen ve organizasyonların web siteleri
- Topluluk tabanlı portallar.
- Okul ve ibadethane web siteleri
- Kişisel ya da ailevi sayfalar

JOOMLA hakkında daha detaylı bilgi almak için BURAYA tıklayın


CloudBunny Uygulama Yükleyici

CloudBunny kontrol panelinize entegre durumda çalışan 'Uygulama Merkezi' adlı servisimiz sayesinde 5-10 saniye gibi bir sürede web sitenizi kurup yayına verebilirsiniz. Sistemimize entegre, kuruluma hazır 325 adet dünyaca ünlü script bulunmaktadır. Artık kurulum yaptırmak için ekstra ücretler ödemenize gerek yok. Bir tıklama ile kendi sitenizi hazırlayabilir ve anında yayınlayabilirsiniz. 

Ayrıca Android kullanıcısıysanız Türkiye'de ilk olan CloudBunny Android Hosting Kontrol Panel uygulamamızı indirerek tüm hosting kontrolünüzü cebinizden kontrol edebilirsiniz. Uygulama ile ilgili detaylara BURADAN ulaşabilirsiniz. 
CloudBunny Android Hosting Kontrol Panel İNDİR

JOOMLA uygulamanızı kontrol panelimiz yardımıyla aşağıdaki adımları takip ederek kurmaya başlayabilirsiniz,

1- Öncelikle kullanıcı girişinizi tamamladıktan sonra açılan menülerden hizmetlerim bölümüne tıklıyorsunuz.


 
2- Açılan sayfada ürün hizmet bölümündeki detayları görüntüle butonuna tıklıyoruz.3- Hesap yönetimi bölümündeki Uygulama yükleyici butonuna tıklıyoruz.4- Sonrasında açılan sayfada yeni uygulama ekle butonuna tıklıyorsunuz.5-
350'nin üzerinde
hazır kodlanmış ve ücretsiz olarak kullanabileceğiniz yeni uygulama ekle panelimizle hiçbir extra bilgiye ihtiyaç duymadan isteğinizi ve gereklerinizi karşılayacak uygulamayı 5 dk içinde sitemiz hizmetinde demosunu görüntüleyebilir ve kurabilirsiniz. Konumuz gereği JOOMLA kurulumu yapacağımız için Genel bakış veya CMS kategorileri içerisinden JOMLAA scriptini seçiyoruz ve Yükle! isimli butona tıklıyoruz.7-  Açılan bölümde JOOMLA kurulumu için temel bilgilerinizi belirttikten sonra uygulamayı yükle butonuna basarak JOOMLA kurulumunu sitemiz sayesinde 5-10 saniye gibi kısa bir süre içinde tamamlayabilirsiniz.8- İşleminiz gerçekleştikten sonra alt bölümde uygulamanız başarıyla kuruldu yazısı geliyorsa JOOMLA Scriptiniz başarıyla kurulmuş ve kullanıma hazır durumdadır.


 
CloudBunny.Net

Bu cevap yeterince yardımcı oldu mu?

 Bu dökümanı yazdır