Sorunsuz MAGENTO Kurulumu Nasıl Yapılır? RESİMLİ ANLATIM


Magento Nedir?


Magento platformu dünyanın önde gelen markalarından bazıları da dahil olmak üzere 150.000 ‘den fazla işletme, tarafından güvenilir şekilde kullanılmakta. Güçlü pazarlama, arama motoru optimizasyonu ve katalog yönetimi araçları ile her kullanıcının kendi ihtiyacına uygun siteyi oluşturmasını sağlayacak özellikli bir yönetim arayüzüne sahiptir. Fazla bir geçmişi sahip olmamakla birlikte , internette ürün satışı yapmak isteyenler için oldukça ideal ve kullanışlı bir sanal mağaza sistemidir. PHP ve Zend teknolojisi üzerine inşa edilmiş, MySQL veritabanını kullanan e-ticaret kullanıcılarının esnek ve işlevsel bir şekilde kontrol edebildiği zengin bir e-ticaret platformudur. Magento üç farklı paket olarak sunulmaktadır: Enterprise, Professional ve Community. Community bazı sınırlamalara sahip ücretsiz kullanılabilir, Professional ve Enterprise ise daha fazla özelliklere sahip kullanımı için lisans ücreti ödenmesini gerektirir.

Özellikler:

1- Analiz ve Raporlama

- Yönetim Panelinden Rapor Görüntüleme
- Terk edilen Alışveriş Sepeti Raporu
- Toplam Sipariş Sayısı ve Tutarına Göre En İyi Müşterilerin Raporu

2- Katalog Yönetimi

- Kataloğu Toplu İçe/Dışa Aktarma (Yedek Alma)
- Google Base Entegrasyonu
- Gelişmiş Fiyatlandırma Kuralları ve Özel Fiyat desteği (bkz. pazarlama araçları)


3- Müşteri Hesapları

- Hesap üzerinden tekrar sipariş verme
- Adres defteri, sınırsız adres tanımlama
- Aklımdakiler listesi ve listeye not ekleme

4- Ödeme Sistemleri

- Banka sanal poslarına entegrasyon.
- Taksit seçenekleri ekleme
- Üye olmadan ödeme yapabilme

5- Kargo - Yöntemleri

- Sipariş başına sabit kargo ücreti
- Ürün başına sabit kargo ücreti
- Tek sipariş ile birden fazla adrese gönderim

6- Uluslar Arası Yapılandırma

- Dünyada Lider e-ticaret sistemi
- Çoklu Dil desteği
- Çoklu Para Birimi desteği

7- Sistem Yönetimi

- Tek Yönetim Paneli üzerinden birden çok web sitesi ve mağazanın kontrolü
- Yönetici İzinleri Sistemi – Göreve göre kullanıcı ekleme

Magento hakkında daha detaylı bilgi almak için
BURAYA tıklayın


CloudBunny Uygulama Yükleyici

CloudBunny kontrol panelinize entegre durumda çalışan 'Uygulama Merkezi' adlı servisimiz sayesinde 5-10 saniye gibi bir sürede web sitenizi kurup yayına verebilirsiniz. Sistemimize entegre, kuruluma hazır 325 adet dünyaca ünlü script bulunmaktadır. Artık kurulum yaptırmak için ekstra ücretler ödemenize gerek yok. Bir tıklama ile kendi sitenizi hazırlayabilir ve anında yayınlayabilirsiniz. 

Ayrıca Android kullanıcısıysanız Türkiye'de ilk olan CloudBunny Android Hosting Kontrol Panel uygulamamızı indirerek tüm hosting kontrolünüzü cebinizden kontrol edebilirsiniz. Uygulama ile ilgili detaylara BURADAN ulaşabilirsiniz. 
CloudBunny Android Hosting Kontrol Panel İNDİR

Magento ücretsiz uygulamanızı kontrol panelimiz yardımıyla aşağıdaki adımları takip ederek kurmaya başlayabilirsiniz,

1- Öncelikle kullanıcı girişinizi tamamladıktan sonra açılan menülerden hizmetlerim bölümüne tıklıyorsunuz.


 
2- Açılan sayfada ürün hizmet bölümündeki detayları görüntüle butonuna tıklıyoruz.3- Hesap yönetimi bölümündeki Uygulama yükleyici butonuna tıklıyoruz.4- Sonrasında açılan sayfada yeni uygulama ekle butonuna tıklıyorsunuz.5-
350'nin üzerinde
hazır kodlanmış ve ücretsiz olarak kullanabileceğiniz yeni uygulama ekle panelimizle hiçbir extra bilgiye ihtiyaç duymadan isteğinizi ve gereklerinizi karşılayacak uygulamayı 5 dk içinde sitemiz hizmetinde demosunu görüntüleyebilir ve kurabilirsiniz. Konumuz gereği MAGENTO kurulumu yapacağımız için Genel bakış veya E-Ticaret kategorileri içerisinden Magento scriptini seçiyoruz ve Yükle! isimli butona tıklıyoruz.7-  Açılan bölümde MAGENTO kurulumu için temel bilgilerinizi belirttikten sonra uygulamayı yükle butonuna basarak MAGENTO kurulumunu sitemiz sayesinde 5-10 saniye gibi kısa bir süre içinde tamamlayabilirsiniz.8- İşleminiz gerçekleştikten sonra alt bölümde uygulamanız başarıyla kuruldu yazısı geliyorsa MAGENTO Scriptiniz başarıyla kurulmuş ve kullanıma hazır durumdadır.


 
Önder TOMAR
CloudBunny.Net

Bu cevap yeterince yardımcı oldu mu?

 Bu dökümanı yazdır