Sunucu Siparişi Nasıl Yapılır? RESİMLİ ANLATIM

Sunucu Nedir?

Daha çok “Server” veya “Ana Makine” olarak bildiğimiz sunucular, yapılandırılan herhangi bir ağ üzerinde bilgileri veya uygulamaları kullanıcılara paylaştıran, donanım ve yazılım bileşenlerinden oluşan özel bir bilgisayardır. Sunucu, sunduğu hizmetlere göre adlandırılabilir. Bir veritabanı hizmeti sağlıyorsa “veritabanı sunucusu” bir “web server” olarak hizmet veriyorsa “Web sunucusu” olarak adlandırılabilir. İşletim sistemlerinin giderek gelişmesiyle birlikte, sunucular da pek çok görevi otomatik ve güvenilir bir şekilde yapabiliyor. İşletim sistemlerinin içerdiği kurulum sihirbazları, sunucu yapılandırma aşamasının her adımında sizi yönlendirerek, yapılandırmayı basit birkaç adımda tamamlamanızı sağlıyor.

Neden sunuculara ihtiyacımız var?

Yaptığımız işte, zaman, iş ve bilgi kaybı olmasını istemiyorsak sunucu sistemler işin içerisine giriyor. Sunucular, genelde yedekli yapılarla çalıştığı için, çalışmalarınız çok az durumda aksıyor. Örneğin, güç kaynağı arızasında ikinci güç kaynağı hemen devreye girerek durumu telafi ediyor veya herhangi bir disk arızasında diğer diskler veri kaybını engelliyor ve çalışmaya devam edilebiliyor. 

Rakipleriniz, teknolojik olanakları sonuna kadar kullanıp verilerine her yerden 7x24/sürekli erişebiliyorken, siz her iş çıkışında verilerinizle vedalaşıyor musunuz?
Yaşadığınız e-posta problemleri saçınızı başınızı yolduruyor mu? Yoksa düzgün e-posta iletişimi kuramıyor musunuz? 
Peki ya bilgisayarlarınızın güvenliği? Virüsler tatillerini bilgisayarlarınızda mı geçiriyor yoksa arada sırada banka hesaplarınızı mı yokluyor?
Ozaman sizinde bir cloud sunucuya ihtiyacınız var demektir... 

Cloud sunucu siparişi nasıl verilir? Resimli anlatımlarla aşşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:

1- Öncelikle Clod Sunucu kategorisinden Cloud Sunucu Paketleri linkine tıklıyoruz.


2- Açılacak sayfada Cloud Sunucu paketlerimizi, özelliklerini ve fiyatlarını göreceksiniz. Paketlerimizden ihtiyacınızı karşılayacak paketi seçtikten sonra hemen satın al butonuna basarak işleme devam ediyorsunuz.
 

3-
Açılacak sipariş sayfasında temel bilgilerinizi belirttikten sonra 14 farklı lokasyondan hizmet verdiğimiz verimerkezini ve kurulum yapılacak işletim sistemini seçtikten sonra 
sepeti güncelle butonuna tıklıyorsunuz.


4- 
Açılan bölümde ödeme bilgilerini ve ücretlendirmeleri detaylı bir şekilde görebilirsiniz. Ödeme butonuna tıklayarak devam ediyorsunuz.


5-Açılan bölümde
ödeme şeklinizi belirtip (paypal kredi kartı ödemesinin nasıl yapıldığı bilgi merkezimizde resimli anlatımla mevcuttur) kullanıcı sözleşmesinide onayladıktan sonra siparişi tamamla butonuna basarak siparişinizi tamamlayabilirsiniz.


6-
İşleminiz sonucunda sanal faturanızıda indirerek saklayabilirsiniz. Siparişiniz onaylandıktan sonra tarafımızdan bilgilendirme yapılacaktır herhangi bir sorunda 7/24 destek ekibimizle irtibata geçebilirsinz.


Ödemeyi yaptığınız anda Hizmetiniz aktif olacaktır. (Ödeme havale ile yapıldıysa gönderim makbuzunun kopyasını destek talebi ile satış departmanına iletmeniz gerekmektedir.)

CloudBunny

Bu cevap yeterince yardımcı oldu mu?

 Bu dökümanı yazdır