Ücretsiz Plesk Panel Deneme Sürüm Lisansı Nasıl Güncellenir? RESİMLİ ANLATIM


Plesk Nedir? 


Plesk Panel, Windows ve Linux kullanıcıları için geliştirilmiş s
itenizde çeşitli işlemleri (mail ekleme, subdomain yaratma, database ekleme, kullanıcı yaratma/silme vb.) yapmanıza olanak sağlayan kolay yönetilebilir bir sunucu panelidir. 

Plesk günümüzde ücretsiz kullanıma olanak sağlayan ve devamlı deneme sürümü güncelleyerek kullanılabilir panel olması nedeniyle birçok kullanıcının tercih ettiği bir paneldir., Bu bağlamda www.parallels.com üzerinden gerekli formu doldurarak ücretsiz lisans indirebilirsiniz. Konumuzdaki resimli adımları takip ederek kolayca lisans güncellemesi yapabilirsiniz. 

Not: Plesk lisans süresinin dolması sitenizi etkileyecek bir durum değildir. Siteniz stabil şekilde yayınına devam etmektedir, devamlı güncelleme yapmanıza gerek yoktur. İhtiyacınız olduğu durumda güncelleme yapmanız mantıklı olacaktır.

1- Öncelikle ücretsiz plesk lisansının mailimize gönderilmesi için google arama bölümüne Trial Pesk yazarak resimde görüntülenen linkte tıklıyoruz.2- Açılacak sayfada, plesk lisansı tanımlaması için sizden bazı bilgiler isteyecektir. Bu adımda formu resimdeki gibi doldurarak kullandığınız mail adresini belirttikten sonra Request Trial butonuna tıklıyoruz. İşlem sonunda kısa bir süre sonra lisans mail adresimize gönderliyor. 3- Gönderilecek mail aşağıdaki resimde göründüğü gibi olacaktır. Ekte sunulan lisans dosyasını bilgisayarımıza indiriyoruz. 


4- Ardından panel bilgilerimizle birlikte plesk kontrol panelimize giriş sağlıyoruz. Plesk lisansınızın bittiği durumda karşılaşacağınız ekran aşağıdaki gibi görünmektedir. Lisans tanımlaması için resimde görüdüğü gibi Anahtarı Kurun bağlantısına tıklıyoruz.5- Açılan bölümde
Bir lisans anahtarı dosyasını karşıya yükleyin seçeneğini seçtikten sonra dosya seç bağlantısına tıklayarak mail ile gönderilen lisans dosyasını seçiyoruz ve hemen alttaki Tamam butonuna tıklıyoruz.6- Tüm işlemlerin sonunda aşağıdaki gibi Yeni Plesk Anahtarı karşıya yüklendi uyarısı alıyorsanız Plesk lisansınız başarıyla kurulmuş ve kullanıma hazır durumda demektir. Önder TOMAR
CloudBunny.net

Bu cevap yeterince yardımcı oldu mu?

 Bu dökümanı yazdır