vBullettin 4.2.x Kurulumu PHP Hataları Giderme - RESİMLİ ANLATIM


Sizde CloudBunny kullanıcısıysanız gelişmiş eklentileri sayesinden birçok script kurulumunu sorunsuzca uğraş vermeden birkaç tıkta kurabileceksiniz. Kontrol panelimiz yardımıyla 350 den fazla hazır scripti sorunsuzca kurabileceksiniz. Kurulumu resimli anlatımlarla nasıl yapacağınızı BURADAN inceleyebilirsiniz.

Ayrıca ücretli scriptler içinde vBulletin kurulumunuzu sunmuş olduğumuz PHP Selector eklenti hizmeti yardımı ile karşılaşabileceğiniz PHP hatalarını gidererek sorunsuzca gerçekleştirebileceksiniz. Aşağıda göstereceğimiz adımları takip ederek PHP sürümünüzü kolayca güncelleyerek kurulumu sorunsuzca tamamlamanızda yeterli olacaktır.


vBulletin Nedir?

vBulletin, Türkiyede ve bütün dünyada en çok kullanılan, en kullanışlı sql tabanlı çalışan forum scriptidir. Neden vBulletin diye soracak olursanız vBulletin sıradan bir forum sistemi olmadığı için sürekli olarak güncellenip yeni eklentiler yeni sürümleri vs yapılıyor. Buda tercih edilmesinin en temel sebeplerinden birini doğuruyor.


vBulletin 4.2.x Kurulumu Yapılırken Karşılaşabileceğiniz Hatalar

- home/site/public_html/forum/includes/class_core.php on line 3314

- Hata: Due to the following errors, the install/upgrade can not continue: Following is a list of files that are either missing or contain unexpected contents. The most likely cause is that all of the files from this release have

- Configuration: includes/config.php does not exist. Please fill out the data in config.php.new and rename it to config.php

- Warning: include(/home/sitem/public_html/forum/includes/config.php) [function.include]: failed to open stream: No such file or directory in /home/sitem/public_html/forum/includes/class_core.php on line 3326

- Warning: include() [function.include]: Failed opening '/home/sitem/public_html/forum/includes/config.php' for inclusion (include_path='.:/usr/lib/php:/usr/local/lib/php') in /home/sitem/public_html/forum/includes/class_core.php on line 3326

- /admincp/index.php - File does not contain expected contents

- Following is a list of files that are either missing or contain unexpected contents. The most likely cause is that all of the files from this release have not been properly uploaded. You should resolve this error before continuing.

Eğer sizde CloudBunny kullanıcısı iseniz bu sorunlar ve daha fazlasını gidermek için aşağıdaki adımları takip etmeniz yeterli olacakır.

1- Öncelikle cPanele bağlanmak için kontrol panelimize kullanıcı adı ve şifremizle beraber giriş yapıyoruz ve kontrol panelimizden Hizmetlerim bölümüne giriş yapıyoruz.


2- Ardında vBulletin kurulumu yapacağınız hizmeti seçerek karşısında bulunan detayları görüntüle butonuna tıklıyorsunuz.


3- Karşımıza çıkan kontrol paneli yardımı ile birçok ayarınızı cPanele bağlanmadan sitemiz üzerinden tamamen Türkçe ve hızlı bir şekilde yapabilirsiniz. Kurulum için PHP selector eklentisine ulaşmak için cPanel kontrol panelimize giriş yapıyoruz.


4- Ardından arama kısmına select php versiyon yazarak eklentimize ulaşıyoruz ve gerekli ayar için tıklıyoruz.


5- Karşımıza çıkacak arayüzde Current PHP version : 5.3 kullanmakta olduğunuz PHP versiyonunuzu ve alt bölümde göreceğiniz seçeneklerde versiyonunuzla kullanmkata olduğunuz eklentileri göstermektedir.


6- vBulletin kurulumu için gerekli olan PHP versiyonunuzu 5.2 olarak güncellemeniz gerekmektedir. Bu versiyonda vBulletin kurulumunuzu sorunsuz bir şekilde hiçbir hata ile karşılaşmadan yapabileceksiniz. Resimde görüldüğü gibi versiyon seçenekleri içerisinden PHP versiyonunuzu 5.2 olarak işaretleyerek Set as currrent butonunuza tıklıyorsunuz. 


7- Ardından Current PHP version: 5.2 olarak güncellendiğini göreceksiniz. Yaptığınız güncellemenizi kaydetmek için sol alt kısımda bulunan Save butonuna tıklayarak kaydediyoruz.


8- Son olarak resimde görüldüğü gibi module set saved uyarısını görüntülüyorsanız yaptığınız güncelleme kaydedilmiş demektir ve artık vBulletin kurulumunuzu sorunsuz şekilde hostunuza kurabilirsiniz. Herhangi bir sorunla karşılaşmanız durumunda tekrar iletişime geçmenizi rica ederiz.Önder TOMAR
CloudBunny.Net


Bu cevap yeterince yardımcı oldu mu?

 Bu dökümanı yazdır