Wordpress Siteye Google Analytics Kodu Nasıl Eklenir? RESİMLİ ANLATIM


Google Analytics ile birlikte sitenize ait ziyaretçi verilerinizi düzenli ve zamanlanmış bir şekilde görebilirsiniz. Google' nin bize ücretsiz olarak sunmuş olduğu bu eklentiyi WP sitemize monte etmek için kurulum sırasında bize verdiği izleme kodunu sitemize yerleştirmek zorundayız. Kodun amacı sitemize giren ziyaretçileri izlemek ve gerekli verileri Google Analytics üzerine aktarmak ve bu sayede ziyaretçileri kod yardımı ile takip edebilme imkanı sunuyor. Google Analytics kurulumu yine sitemizde bilgi merkezimiz yardımı ile BURADAN ulaşabilirsiniz. Kurulum sırasında verilen izleme kodunu WP sitenize eklemek için aşşağıdaki resimli adımları takip ederek kolayca yapabilirsiniz.

1- Öcelikle kullanıcı adı ve şifreniz ile beraber Wp admin panelinize giriş yapıyorsunuz. Paneliniz üzerinden Görünüm menüsü içerisinde Düzenleyici içerisine giriyorsunuz.


2-
Karşımıza çıkacak bölüm Wp temamızın editleme bölümüdür. Burada sağ menüde yer alan footer.php içerisine giriş yapıyoruz.


3- Google analytics kayıt olurken bize resimde gördüğünüz şekilde bir kod veriyor. Bu kodu kopyalıyoruz.


4- Tekrar footer.php içerisine gelerek Google analytics kodunu </footer> ile </body> arasına yapıştırın ve dosyayı güncelleyin. İzleme kodunuz yerleştirilmiş durumdadır. Önder TOMAR
CloudBunny.Net


Bu cevap yeterince yardımcı oldu mu?

 Bu dökümanı yazdır